509 513 249
Poniedziałek-Piątek: 09:00 - 19:00 Sobota: indywidualnie

Odchudzanie Body-Therm

Urządzenie BODY-THERM służy do redukcji nadwagi, likwidacji cellulitisu oraz łagodzenia bólów mięśniowych. Działa poprzez silne miejscowe ogrzanie odpowiednich partii ciała za pomocą elastycznych, napełnionych powietrzem bandaży, podłączonych do urządzenia sterowniczego. Temperatura każdego bandaża regulowana jest oddzielnie (max. do 42°C). W trakcie tego procesu następuje kilkukrotny wzrost przemiany materii oraz odprowadzenie nadmiaru płynów z organizmu. BODY-THERM wyposażony jest w 4 bandaże: na brzuch, biodra i oba uda. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentka jest ważona i mierzona w różnych miejscach. Wyniki zapisywane są w tabelach. Następnie zakładane są bandaże na odpowiednie miejsca tj. brzuch. biodra i uda. Następnie lekko dopompowuje się je, aby równomiernie przylegały i by nie powstały puste przestrzenie pod nimi – ten punkt działania wyróżnia pod względem skuteczności bandaże powietrzne. Pacjentka odczuwa je jako wyjątkowo miękkie, a przy tym nie uciskające. Poprzez urządzenie sterownicze bandaże są podgrzewane do temperatury 40-42°C. Jeden zabieg trwa 50 minut. Już przy pierwszych pomiarach po zabiegu może nastąpić spadek obwodu o kilka centymetrów. Właściwe działanie głębokiego ciepła leży w dwu-/trzykrotnym przyspieszeniu przemiany materii w okresie 48 godzin po zabiegu, dlatego też zabiegi powinny odbywać się w cyklach co 2-3 dni.

Podczas 50-ciominutowego zabiegu ciepło biologiczne – promienie podczerwone oddziaływują na tkankę. Pobudzona zostaje przemiana materii i krążenie krwi. Według prawa Vanf Horra każdy wzrost temperatury reakcji prowadzi do przyspieszenia tej reakcji i tak na przykład przemiana materii zostaje przyspieszona poprzez dopływ energii. Ogrzanie niesie za sobą poprawę krążenia poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Są to małe naczynia znajdujące się w tkankach tłuszczowych podskórnych. Przy powtórnym zastosowaniu dochodzi dodatkowo do tak zwanej proliferacji, czyli powstawaniu nowych odnóg w obszarach do tej pory słabo lub w ogóle niedokrwionych (cellulitis). Ten skomplikowany system pobudzania przemiany materii i poprawy dokrwienia daje rezultat w postaci zmniejszenia się tkanki tłuszczowej. Dochodzi do zmniejszenia obwodu, szczególnie w miejscach poddanych zabiegowi.

Można zauważyć, że efekt „głębokiego ciepła” jest nieporównywalny z efektem uzyskiwanym w saunie, gdyż w saunie wnikanie ciepła jest ograniczone poprzez pocenie i przyspieszone krążenie. Różnicą między sauną a „głębokim ciepłem” jest to, że przy efekcie wnikania ciepła nie dochodzi do utraty wody lecz do silnego spadku tkanki tłuszczowej. Obok aspektu utraty tkanki tłuszczowej należy zwrócić uwagę na inne pozytywne cechy występujące przy zabiegach głębokiego „ciepła”, mianowicie:

  Efekty:

 • redukcja cellulitis
 • ogólna poprawa struktury skóry
 • ogólne odprężenie
 • zahamowanie niezapalnych stanów reumatycznych
 • efekt moczopędny i przeczyszczający
 • rosnące dobre samopoczucie
 • stwierdzono także bardzo pozytywne efekty przy zastosowaniu urządzenia po zabiegu odsysania tłuszczu jako zabieg uzupełniający. Poprzez przyspieszony proces przemiany materii uzyskuje się szybszą resorpcję opuchlizny, powstałej po zabiegu odsysania tłuszczu. Po zastosowaniu „głębokiego ciepła” u pacjentek po zabiegu odsysania tłuszczu likwidowanie opuchlizn następuje szybciej i cały okres pooperacyjny przebiega łagodniej i szybciej.

  Przeciwwskazania:

 • choroby związane z przemianą materii
 • kłopoty z funkcjonowaniem tarczycy i nerek
 • podczas menstruacji
 • przy bardzo wysokim lub bardzo niskim ciśnieniu
 • podczas chorób z wysoką gorączką
 • podczas i zaraz po ciąży.